Azartiniai žaidimai socialiniuose tinkluose egzistuoja nuo pat interneto atsiradimo akimirkos. Kol internetinių lošimų sektorius tik vystėsi, o operacinės sistemos Windows 2000 vartotojai „mėgavosi“ modeminiu 56 kilobitų greičio internetu, socialiniai žaidimai bandė išsikovoti vietą po saule greta pirmųjų internetinio pokerio žaidimų.

Socialinių tinklų žaidimas „Social city“ / Shapesandlines
Faktiškai kai kurie internetinio pokerio mėgėjai Teksaso Hold’emą pradėjo žaisti per tinklapio Yahoo klientą, leidžiantį žaisti iš virtualių pinigų. Ir tik po to savo įgūdžius perkėlė į virtualiuosius pokerio kambarius, siūlančius grynųjų pinigų statymus. Kartu su socialinio tinklo Facebook atsiradimu, čia pradėjo karaliauti žaidimai „Zynga Poker“ ir kiek vėliau sukurtas „Bingo Friendzy“. Tuos žaidimus vėliau bandyta perkelti į internetinių lošimų erdvę, kur pilnamečiai asmenys galėtų juos žaisti iš tikrų pinigų. Na, o galiausiai, tarsi grybai po lietaus ėmė rastis įvairių grafikų, tematikos ir žanrų internetinių lošimo automatų.
Tačiau kur baigiasi socialinis komponentas ir prasideda azartinis žaidimas? Kaip dėl tokio žaidimų tarpusavio sąveikavimo ir masinio populiarumo tarp vartotojų susilieja klasikiniai socialinio ir azartinio žaidimo apibrėžimai? Ar socialiniai žaidimai keičia požiūrį į azartinius žaidimus? Jei žmogus prasėdi didžiąją paros dalį „Farmvilyje“ (toks žaidimas socialiniame tinkle Facebook – red. past.) ir erzina savaisiais „pasiekimais“ savo draugus, ar negalima jo pavadinti ludomanu?
Socialiniuose tinkluose siūlomi žaidimai, kaip antai populiarusis „Candy Crush Saga“ formaliai yra nemokamas. Vis dėlto, norint pereiti kai kuriuos jo etapus, reikia paprašyti Facebook draugų pagalbos arba… sumokėti realius pinigus už kai kuriuos papildomus žaidimo pranašumus.
Visų šių žaidimų tikslai – praleisti juose kuo daugiau laiko ir pasiekti kuo aukštesnių rezultatų, kuriais paskui galima dalintis su draugais socialiniame tinkle.

Žaidimas „Candy Crush Saga“ / Newsworks
Nuotolinių azartinių žaidimų gamintojai stengiasi nuo socialinių žaidimų stengiasi neatsilikti. Internetinio pokerio svetainė PartyPoker ne per seniausiai įvedė įvairių apdovanojimų sistemą (pvz., prizas už dešimt iš turnyro pašalintų žaidėjų). Kiti internetiniai kazino, kaip antai Casumo, savo naujuosius klientus bando pritraukti socialiniams žaidimams būdinga grafika, žanro bei tematikos ypatumais.
KOMENTARAI