Žaidėjus papirkinėjęs profesionalus futbolininkas pripažintas kaltu

Delroy Facey / Dailymail.co.uk

Delroy Facey / Dailymail.co.uk

35-erių puolėjas, kuris žaidė „Bolton Wanderers“ vienuolikėje, nuteistas Birmingemo (Didžioji Britanija) teisme už tai, kad bandė papirkti kitus žaidėjus. Už kyšį jie turėjo  pralaimėti varžybas. Teisėja Mary Stacey buvo negailestinga – sportininkui skirta pustrečių metų laisvės atėmimo bausmė.

Buvęs „Premier League“ (Anglijos Futbolo Asociacijos (FA) aukščiausia profesionalių futbolo klubų lyga) žaidėjas Delroy Facey neigė, kad prisidėjo prie sutartų varžybų organizavimo. Jis teigė, kad verslininkas pasiūlė jam 15 tūkst. Didžiosios Britanijos svarų sterlingų (21 tūkst. eurų) už dalyvavimą sąmoksle. Į skandalą jis įtraukė ir futbolininką Moses Swaibu, jam teismas skyrė 16 mėnesių kalėjimo.

Tyrimas pradėtas 2013 m. balandį, kai tarp futbolininkų pasklido kalbos, kad D. Facey paragino žemesnės lygos žaidėją prisidėti prie sąmokslo. Jam tereikėjo pasistengti, kad komanda pralaimėtų, už tai jis būtų gavęs nemažai pinigų. Jis taip pat pridėjo, kad už pinigus kitos komandos padarytų tą patį.

D. Facey internetiniuose pokalbiuose užfiksuotas ne vienas įrodymas, kad jis prisidėjo prie sąmokslo. Jis bandė užverbuoti ne vieną sportininką. „Hyde United“ komandos žaidėjui Scott Spencer jis rašė:

Moses Swaibu / Snipview.com

Moses Swaibu / Snipview.com

„Jūs lengvai galėtumėte užsidirbti pinigų. Paklausyk, keturi įvarčiai per vienas varžybas. Du pirmame kėlinyje ir du antrame kėlinyje. Už tai kiekvienas gausite po 2 tūkst. Didžiosios Britanijos svarų sterlingų (2,8 tūkst. eurų). Vis tiek pralaimite visus mačus iš eilės“, – žinutėje rašė D. Facey.

D. Facey teisme tvirtino, kad 2013 m. sutiko įsidarbinti verslininko Chann Sankaran „Matchworld Sports Ltd“ kompanijoje iškart po to, kai baigė savo karjerą. Kompanijoje jis dirbo futbolo konsultantu. Kaip pats teigė, jo darbas buvo kalbėtis su žaidėjais, kad jis galėtų tapti jų agentu.

„Pavojaus varpai pradėjo skambėti tada, kai perskaičiau istoriją apie Australijos žaidėjus, kurie buvo suimti dėl sąžiningo žaidimo principų pažeidimų. Jie visi buvo susiję su Chann Sankaran. Kai jie manęs paprašė pasikalbėti su žaidėjais, maniau, kad juokauja ir net bando mane pakišti.“, – teisme sakė nuteistasis D. Facey.

Teisme taip pat paviešinti futbolininko ir pagrindinių bendrininkų, verslininkų Krishna Ganeshan ir Chann Sankaran pokalbiai, kuriuose juodu ant balto atskleidžiami visi konspiracijos planai. Abu verslininkai gavo po 5 metus kalėjimo.

Prisijungti su Facebook

TOLIAU SKAITYKITE

Ruletė / Ytimg
Saugus lošimas

Buvusiam kompanijos 888poker veidui Darenui Vudsui (Darren Woods) teko abejotina garbė tapti pirmuoju Didžiosios Britanijos piliečiu, patrauktu baudžiamojon atsakomybėn už sukčiavimą pokeryje. WSOP turnyro apyrankės savininkas D. Vudsas gavo 15 mėnesių kalėjimo už tai, kad žaisdamas internetinį Omahos Holdem’ą nesąžiningu būdu laimėjo šimtus tūkstančių dolerių. D. Vudsas buvo išaiškintas forume twoplustwo, kur kiti dalyviai įtarė jį sąmokslaujant su vienu iš žaidėjų. Visai tikėtina, kad tasai sąmokslininkas (žaidėjas, slapyvardžiu Benaremail) buvo… pats D. Vudsas. Teismo metu nustatyta, kad jis naudojosi kitų žmonių slapyvardžiais, kad galėtų žaisti iš kelių sąskaitų. Nuosprendis – 15 mėnesių už grotų ir 1 mln. svarų sterlingų (1,31…

|Komentuoti...
Suimtasis / Nbcdfw.com
Azarto klubas

2015 m. rugpjūčio 1 d. San Diego (JAV) federaliniame teisme du organizuoto nusikalstamumo grupuotės lyderiai, broliai Portocarrero, išgirdo nuosprendžius. Vyrai apkaltinti vykdę nelegalių sporto lažybų operacijas ir sukūrę lažybų tinklą, kuris vadinosi „Macho Sports“. Kompanija įregistruota Panamoje (JAV). Iš 42-ejų Jan Harold Portocarrero ir 44-erių Erik Portocarrero konfiskuoti nelegalioms lažybų operacijoms atlikti reikalingi daiktai ir grynieji pinigai. Bendra konfiskuotų daiktų ir pinigų vertė siekia 12 mln. JAV dolerių (11,2 mln. eurų). Federalinio tyrimų biuro (FTB) agentas Eric Birnbaum teigė, kad broliai valdė nemažą ir gerai organizuotą grupuotę, jie domėdavosi nuo lažybų priklausomais klientais ir juos „medžiodavo“.

|
Komentuoti...
Yu darvish / Cbc.ca
Azarto klubas

Japonijos beisbolo lažybų skandalas 2015 m. spalio 27 d. pasiekė apogėjų. Sukčiavimu įtariamas „Texas Rangers“ komandos žaidėjo Yu Darvish brolis. 26-erių Sho Darvish – jaunesnis profesionalaus beisbolo žaidėjo brolis. Jis kaltinamas įsivėlęs į ištisą nelegalių lažybų virtinę. Teigiama, kad profesionalo brolis statydavo pats ir viliodavo kitus statyti už Japonijos ir Jungtinių Amerikos Valstijų beisbolo lygos rungtynes. Japonijoje sporto lažybos yra uždraustos, galima lažintis tik dviračių, arklių, katerių ir motociklų lenktynėse.     

|
Komentuoti...
C. Cairns / Thetelegraph.co.uk
Saugus lošimas

Buvusio Naujosios Zelandijos kriketo komandos kapitono Chris Cairns garbė sutepta – jis kaltinamas sukčiavimu. 2015 m. lapkričio 4 d. vykusiame teismo posėdyje buvo tvirtinama, kad vienas iš didžiausių deimantų magnatų pasaulyje sumokėjo C. Cairns mažiausiai 250 tūkst. JAV dolerių (232 tūkst. eurų). Buvusiam kriketo žaidėjui kaltinimai pateikti po to, kai, bendraujant su Sishal Shah, jis susipažino su jo tėvu – „Vijay Dimon“ kompanijos savininku, kuris ir sumokėjo tą nemažą sumą pinigų, kad papirktų garsų kriketo žaidėją.

|
Komentuoti...
Daniele Bracciali / Ubitennis.com
Saugus lošimas

Italijos teniso federacija (FIT) iki gyvos galvos diskvalifikavo du profesionalius teniso žaidėjus: Daniele Bracciali ir Potito Starace dėl lažybų bendrovei parduotų pergalių. FIT patys inicijavo ir atliko tyrimą po to, kai Kremonos (Italija) teisėsaugos institucijos telefoniniuose ir internetiniuose žaidėjų pokalbiuose užfiksavo pasitarimus dėl sutartų teniso mačų. Daniele Bracciali ir Potito Starace pateikti kaltinimai dėl korupcijos savavališkai nulemiant varžybų baigtį, siekiant finansinės naudos.

|
Komentuoti...
Niujorko "Mets" / Bleacherreport.com
Azarto klubas

2012 m. balandžio 16 d. buvęs beisbolo komandos Niujorko „Mets“ vadybininkas 58-erių Charlie Samuels pripažintas kaltu „Queens Criminal Court“ (Niujorkas, JAV) teisme dėl komandos turto švaistymo, vertingų suvenyrų vagysčių ir dalyvavimo nelegaliose lažybose. Nuo 1976 m. Niujorko „Mets“ vadybininku pradėjęs dirbti C. Samuel turėjo svajonių darbą, pavydėtiną atlyginimą, o „Mets“  –  prestižinė, pasaulinio lygio beisbolo komanda – puikus įrašas gyvenimo aprašyme.

|
Komentuoti...
Nigerijos futbolo aistruoliai / Thetelegraph.co.uk
Saugus lošimas

Apie sukčiavimus sporte žino kiekvienas sportininkas. Nesvarbu ar tai profesionalai, ar žemesnės lygos žaidėjai – retas atsisako pinigų. Keturi Nigerijos (Vakarų Afrikos valstybė) futbolo klubai buvo suspenduoti, kol pareigūnai atliko tyrimą dėl sutartų varžybų. Būtų naivu manyti, kad tokia afera neišvys dienos šviesos. Du finaliniai mačai baigėsi įspūdingais rezultatais 79:0 ir 67:0. Tokių sėkmingų rugtynių pavydėtų net Vokietijos futbolo rinktinė, kuri 2014 m. pasaulio futbolo čempionate nugalėjo Brazilijos futbolo rinktinę 7:1.

|
Komentuoti...
Snokerio stalas ir kamuoliukai / Wikipedia.org
Saugus lošimas

Vienas talentingiausių ir geriausių pasaulio snukerio žaidėjų, 40-ies Stephen Lee gėdingai baigė savo karjerą, kai paaiškėjo, kad yra įsivėlęs į nešvarius sporto lažybų reikalus. Jis sutikdavo pralaimėti varžybas dėl nemažo uždarbio. 2010 m. Vakarų Midlandso policijos pareigūnai suėmė Viltšyre (Didžioji Britanija) gyvenantį S. Lee, kai buvo pradėtas tyrimas dėl nesąžiningo sportininko žaidimo. Kol tyrimas buvo vykdomas profesionalui buvo leidžiama dalyvauti snukerio varžybose, tačiau 2012 m. spalį jis buvo suspenduotas.

|Komentuoti...
Futbolas/ Huffingtonpost.com
Saugus lošimas

2015 m. spalio 14 d. Nepalo futbolo asociacija patvirtino, kad Nepalo (valstybė Azijos pietuose, Himalajų kalnuose) nacionalinės futbolo rinktinės žaidėjai buvo suimti ir jiems pateikti kaltinimai dėl sąžiningo žaidimo principų pažeidimų (sutartų rungtynių) tarptautiniuose ir nacionaliniuose futbolo mačuose. Nepalo policijos, suimtųjų tarpe buvęs Nepalo rinktinės gynėjas Bikash Singh Chhetri, buvęs kapitonas Sandip Rai, dabartinis kapitonas Sagar Thapa, vartininkas Ritesh Thapa ir buvęs Nepalo futbolo rinktinės ir futbolo klubo „Three Star Club Anjan KC“ žaidėjas ir treneris.

|Komentuoti...
Sporto lažybos / Elizabeth.il.com
Saugus lošimas

Lenkijos teniso žaidėjai: Piotr Gadomski ir Arkadiusz Kocyla diskvalifikuoti už sąžiningo žaidimo principų pažeidimus ir nebegalės teniso žaisti ilgus metus. P. Gadomski skirti 7 metai diskvalifikacijos, tuo tarpu A. Kocyla diskvalifikuotas 5 metams, po to, kai paaiškėjo, kad tenisininkai įsivėlė į nelegalių lažybų operacijas. Taip pat jie abu turės sumokėti 15 tūkst. JAV dolerių (13,2 tūkst. eurų) baudas.

|
Komentuoti...
Chris Eaton / Wikipedia.org
Saugus lošimas

Per 2014 m. naudodamiesi sporto lažybomis nusikaltėliai per metus išplovė apie 140 mlrd. JAV dolerių (122 mlrd. eurų). Puikiai matomas oficialaus reguliavimo trūkumas leidžia „sutartų varžybų“ virusui sparčiai plisti. Remiantis dviejų metų tyrimais, futbolas ir kriketas pripažintos nusikaltėlių mėgstamiausiomis sporto šakomis. Daugiausiai pažeidimų aptinkama būtent šių sporto šakų lažybose. Nedaug atsilieka ir krepšinis, tenisas, motociklų lenktynės ir badmintonas. „Sparčiai besivystanti pasaulinė sporto lažybų rinka padidina galimybes organizuoto nusikalstamumo grupuotėms plauti pinigus“, – sakė Chris Eaton Dohoje (Kataras) įsikūrusio tarptautinio sporto priežiūros centro (International Centre for Sport Security – ICSS) sporto etikos direktorius.

|
Komentuoti...
Sporto varžybų falsifikavimas / Mostwantedbets
Saugus lošimas

Kaltinimai dėl suklastotų varžybų ir mačų įvairiose sporto šakose, neramina teisininkus ir sporto atstovus visame pasaulyje ir jie ieško būdų kaip su tuo kovoti. Kokio dydžio nelegalių lošimų industrija? Kaip rašo BBC, ji yra tiesiog milžiniška. Remiantis skaičiavimais ši industrija gali sukaupti apie 500 mlrd. JAV dolerių (437 mlrd. eurų) per metus. Tai yra 50 kartų daugiau nei vienos didžiausių automobilių gamintojos „Toyota“ metinis pelnas. Dauguma žmonių mano, kad ši nelegali veikla labiausiai klesti Azijoje. Vis dėlto sunku nustatyti tikras apimtis, kadangi ši sritis yra nelegali ir neegzistuoja jokie duomenys.

|
Komentuoti...
Sporto lažybos / Fotolia
Saugus lošimas

2014 metais tamsūs sukčiavimo debesys apsupo Lietuvos futbolo padangę. Diskvalifikuotas ne vienas žaidėjas, atleistas ne vienas vadovas, o futbolo fanai neslėpė nusivylimo. Nepaisant to, du Aukštaitijos klubai: 2014 m. „SMSCredit.lt A lygos“ vicečempionai Pakruojo „Kruoja“ ir sezono autsaideriai Šiaulių „Šiauliai“ tėškė Lietuvos futbolo federacijai ir žiūrovams dar vieną akibrokštą. 2015 m. gegužės 27 d. Saulės mieste, Šiauliuose turėjo įvykti mačas tarp vicečempionų FK „Kruojos“ ir autsaiderių FK „Šiaulių“. Į futbolo varžybas skubėjo ne tik sportininkai ir sirgaliai, bet ir  Lietuvos futbolo federacijos tyrėjai. Įtarimus sukėlė uraganiškai pakilę lažybų kompanijų koeficientai. Mačo dienos rytą populiariausios pasaulio ir Lietuvos lažybų bendrovės A…

|
Komentuoti...
Išmanieji telefonai kelia rimtų socialinių problemų / Brucemctague
Saugus lošimas

Išbandžiusieji sporto lažybas tvirtina, kad žiūrėti varžybas ir tuo pačiu tikėtis asmeninio laimėjimo yra dvigubai įdomiau. Tai skatina azartą ir tuo pačiu pagyvina vaizdą aikštelėse ar stebint kažkokias dvikovas – taip net ir nuobodžiausias renginys kelia jaudulį, nes jo baigtis lemia lažybose dalyvaujančio žiūrovo sėkmę ar nesėkmę. Lažybos leidžia interaktyviau susivienyti su mėgstama sporto šaka. Tačiau visur ir visada nuobodžiaujantiems paaugliams, rodos, tokio ryšio nereikia – tyrimai rodo, kad jie nebe tiek domisi pačiu sportu, kiek galimybe užsidirbti statant už sportininkus. Australijos lošimų rinkos kritikai ir toliau nerimsta, ieškodami minusų šalyje veikiančių tokių pramogų tiekėjų veikloje. O pagrindo tikrai yra,…

|
Komentuoti...
Las Vegasas / Dailydot
Virtualus pasaulis

Kažkada mintis apie tai, kad Las Vegaso kazino bus galima lažintis dėl kompiuterinių žaidimų konkursų atrodė absurdiška. Tačiau panašu, jog šis „absurdas“ jau visai greitai taps tikrove. Tai yra niša, į kurią taikosi ir sporto lažybų tarpininkai. Ši procesą stabdo vienintelis klausimas: ar kibernetinį sportą ir jo varžybas galima laikyti sporto įvykiu? Jei taip, tuomet lažybų tarpininkai be jokių kliūčių gali priimti šios srities statymus. Priešingu atveju, anot Lošimų kontrolės tarybos atstovo A.G. Bernett’o, lažybų tarpininkai pirmiausiai turi gauti specialų azartinius žaidimus reguliuojančių institucijų leidimą. Situaciją išspręstų ir precendentą sukurtų JAV Lošimų politikos komiteto (Gaming Policy Committee) nutarimas. Beje, klausimas…

|
Komentuoti...
Alas Kaponė garsėjo ne tik savo žiaurumu, bet ir gebėjimu sukčiauti / Biography
Saugus lošimas

Nors politikas Bendžaminas Franklinas yra pasakęs, kad gyvenime du dalykai – mirtis ir mokesčiai – yra neišvengiami, ne ką mažiau už jį garsus Amerikos gangsteris visą gyvenimą stengėsi tai paneigti. Visai neseniai jo daiktus restauravę meistrai galėjo įsitikinti jo „cinkeliu verslui“, atradę, kad žymusis mafijos bosas netgi savo kazino ruletes buvo modifikavęs taip, kad klientams neleistų laimėti praktiškai nė cento. Maksimalios pajamos ir jokių mokesčių reiškia maksimalų pelną – Alas Kaponė tikrai mokėjo skaičiuoti savo naudai. Trečiojo dešimtmečio metu jo valdomuose kazino naudojamose ruletėse buvo įtaisomi keturi slapti varžtų galvutes imituojantys mygtukai, prijungti prie stalo kojose įmontuotų baterijų. Ši sistema…

|Komentuoti...
Jungtinės Karalystės gyventojai itin mėgsta lažintis / Swap-min
Azarto klubas

Nors lažybų pramonė klesti daugelyje pasaulio šalių, visus pranoksta britai. Paprastai žmonės lažinasi žirgų lenktynėse ar kuriuose nors sporto renginiuose ir tikisi, kad laimės būtent toji komanda ar arklys, už kuriuos pastatė. Tuo tarpu britai neapsiriboja vien šiomis lažybomis, jie atranda daug daugiau progų lažintis. Britams taip patinka dalyvauti lažybose, jog jie net sprendžia, ar iš tiesų yra Lochneso pabaisa, taip pat abejojama dėl Elvio Preslio mirties. Žinoma, britai nelieka abejingi ir žirgų lenktynėms. Ypač svarbus įvykis Jungtinėje Karalystėje yra nacionalinės didžiosios žirgų lenktynės Liverpulyje. Tuomet atrodo, kad lažybomis domisi visi Jungtinės Karalystės gyventojai. Čia kasdien lažybų punktuose statomos didžiulės…

|Komentuoti...
Žirgų lenktynės / Burbonaffair
Fortūnos ratas

Didžiausia Šiaurės Amerikos veislinių ristūnų lenktynių kompanija planuoja atnešti taip reikalingų įspūdžių šiuo metu sąstingį patiriančiam verslui. Jau kitų metų sausį žirgų sporto mėgėjai galės paliudyti ko gero brangiausias visų laikų lenktynes. Bendrovė Stronach Group paskelbė planus 2017 m. sausį Floridoje surengti Pegaso pasaulio taurę (Pegasus World Cup). 1+1/8 mylių ilgio lenktynėse galės dalyvauti tik 12 žirgų, kurių savininkai už dalyvavimą turės pakloti nei daug, nei mažai – po 1 mln. dolerių. Be varžymosi dėl didžiausio pasaulyje prizinio fondo savininkai lygiomis dalimis pasidalins grynąjį pelną iš lažybų, žiniasklaidos ir rėmėjų veiklų. Kai tik dalyvių įmokos čekiai bus priimti, savininkai įgis…

|
Komentuoti...
Sostų karai / Pixelstalk
Fortūnos ratas

Kol populiarumo viršūnių neapleidžiančio, brutalaus ir provokuojančio serialo „Sostų karai“ (The Game of Thrones) gerbėjai laukia naujų įsibėgėjančio šeštojo sezono serijų, nusprendėme pažvelgti, kokie azartiniai žaidimai mėgiami šioje fantastinėje sagoje. Pats „Ledo ir ugnies giesmės“ autorius George’as R. R. Martinas toli gražu nėra lošimų entuziastas. Lygiai taip nė vienas iš jo herojų nežaidžia nei kortomis, nei kauliukais. Netgi Tyrionas Lanisteris, tasai ištvirkęs girtuoklis, nerodo jokio susidomėjimo azartiškosiomis linksmybėmis. Kita vertus, šio epo personažai neprieš susilažinti ar surizikuoti dėl gero atlygio. Pavyzdžiui, ketvirtajame sezone Nesuteptųjų vadas Pilkasis Kirmis ir karys Darijas Nacharis lažinasi, kuris iš jų ilgiau išlaikys kardą ištiestose rankose….

|
Komentuoti...
"Leicester City" gerbėjai džiūgauja. Ypač pastačiusieji už komandos sėkmę / Enterpriselab-min
Fortūnos ratas

Beveik metus trukęs Anglijos Premier lygos sezonas baigėsi stebuklu. Visiška autsaidere laikyta Leicester City komanda praktiškai kiekvienose rungtynėse įrodinėjo tai, ko niekas iš jų nesitikėjo – kad jie gali pakilti nuo dugno ir tapti čempionais. Kol galiausiai pasiekė savo tikslą. Tikriausiai mažiausiai jų pergalės tikėjosi lažybininkai, tokiam įvykiui nurodę neįtikėtiną lažybų santykį – 5000 su 1. Juokas juokais, bet ši žmogiška klaida atsiėjo jiems beveik 37 milijonus dolerių. Kad eitų tinkamai suprasti, kaip lažybininkai netikėjo Leicester City sugebėjimais, galima šį lažybų santykį palyginti su kitais. Tikimybė, kad paaiškės, jog Elvis Preslis yra gyvas, vertinama santykiu 2000 su 1. Kad JAV…

1
|
Komentuoti...