Priklausomybė nuo lošimų yra tokia opi ir sunkiai išsprendžiama problema, kad vien įstatymais išrauti jos su šaknimis ne visada pavyksta. Tačiau į pagalbą tokią maniją kontroliuojančioms įstaigoms skuba religinės organizacijos, į kurių patarimus bent jau kartais atsižvelgia tiek vyriausybės institucijos, tiek patys bėdų prispausti lošėjai.

Vienuolė / Broadblogs
Žinoma, net ir Dievo vietininkų žemėje patarimai ne visada yra pasverti. Antai Saudo Arabijos didžiojo muftijaus draudimas musulmonams žaisti šachmatais vertinamas gana skeptiškai. Jo manymu, žaidimas kursto pyktį ir suteikia galimybę išvilioti pinigus, taigi pagal Koraną yra nuodėmė.
Tačiau kitų religinių organizacijų pasiūlymai, bent jau jų pačių manymu, yra tokie, kad „nėra, ką mąstyti, reikia veikti“. Krikščioniškoji Jungtinės Karalystės bendruomenė CARE nusprendė pareikšti savo nuomonę dėl lažybų kontorose įrengtų lošimo automatų Anglijoje ir Velse.
Kol kas vieno tokio žaidimo metu galima pastatyti net iki 100 svarų, o šią sumą įmanoma prarasti kas 20 sekundžių. Kai kurios vietinės savivaldybės yra sumažinusios maksimalius statymus iki 50 svarų, nebent žaidėjas užsiregistruoja įstaigoje, kuriai priklauso jo pamėgti lošimo automatai. CARE manymu, reiktų dar labiau sumažinti maksimalius statymus, kad žmonės vienu metu prarastų kaip įmanoma mažiau pinigų.
Organizacijos direktorė Nola Lyč teigia, kad norintieji palošti turi daryti tai saugiai, o galimybės statyti nemažus pinigus tikrai nėra pats saugiausias būdas mėgautis šia pramoga. „Žmonės labai greitai įklimpsta į skolas, daugėja pranešimų apie savižudybes ir nesutarimus šeimose, o vyriausybė juk turėtų jomis rūpintis“, – teigė moteris. Nola neabejoja, kad 1,6 milijardo svarų, kuriuos vyriausybė kasmet gauna iš lažybų kontorose įrengtų lošimo automatų, yra gana svari priežastis šalies vadovams nesiimti griežtesnės kontrolės.
Nors Biblijoje, ne taip kaip Korane, nėra jokios konkrečios eilutės apie draudimą lošti, krikščioniškos bendruomenės yra sunerimusios, nes, jų manymu, lošimas duoda pagrindą žmonių godumui, meilei pinigams ir savanaudiškumui. Jungtinėje Karalystėje šiuo metu yra užregistruota 450,000 probleminių lošėjų, kurių skolos vidutiniškai siekia 17,500 svarų. Dar 900,000 žmonių patenka į vidutinės rizikos grupę, o 2,7 milijono pasireiškę pirmieji priklausomybės požymiai.
Visgi įdomu, ką tikintieji mano apie Jobo knygoje aprašytas paties Dievo lažybas su velniu…
KOMENTARAI