Azartinių lošimų įstatymas – itin jautri tema net ir vokiečiams, kurie jau ilgą laiką neranda būdų, kaip sukurti jį tokį, kad tenkintų visas puses.

Vokietijoje nuolat susiduriama su įstatymų spragomis / Nagps
Azartiniai lošimai nuolat iššaukia skirtingas nuomones, daug diskutuojama dėl jų įstatymo ir saugumo bei baudų nepaklusniesiems. Vokietijoje šios diskusijos užsitęsė jau pernelyg ilgai, ir imama abejoti, ar kada nors bus nutiestas vieningas kelias link susitarimo, nes esama per daug nuomonių ir per daug sprendimų, kurie suka visiškai skirtingomis kryptimis.
Vienas dalykas, dėl kurio pritaria visi, yra tas, kad, pasinėrus į azartinius lošimus, gali grėsti pavojus. Tačiau tai nebėra tokia baisi problema, jeigu mokama tinkamai paruošti įstatymus ir teikti apsaugą pažeidžiamiems lošėjams. Tam, žinoma, reikia papildomų lėšų, todėl kazino operatoriams tenka mokėti vadinamąjį pramogų mokestį. Valdžios atstovai įsitikinę, kad kitu atveju sunkiai pavyktų priversti azartinių lošimų tiekėjus skirti didesnį dėmesį prevencijai, lošėjų apsaugai.
Daugelyje Vokietijos miestų bandoma sumažinti įstatymo pataisų nepaisančių lošimo salonų skaičių. Tam turi įtakos įvairios taisyklės ir reglamentai. Tačiau ši procedūra miestuose nėra tokia sėkminga, kokios tikėtasi. Valdžia sulaukia pasipriešinimo, kuris atneša daug nuostolių, nes tenka bylinėtis netgi teismuose.
Tikėtasi, jog situaciją gerokai pagerins papildomas vadinamasis pramogų mokestis, tačiau laukiamo atgarsio nesulaukta. Vis tiek nepaisoma numatytų taisyklių, nesprendžiamos jokios problemos ir veikia nelegalūs lošimai. Manoma, kad tokiam abejingumui įtakos turi tai, jog azartinių lošimų tiekėjams nebaisios jokios baudos – jų finansiniai ištekliai nėra menki, tad ko jiems jaudintis dėl įvairių sprendimų ir vykstančių procesų. Jei prireiks, tai ir susimokės tą skirtąją baudą, bet paskui ras būdų, kaip toliau vystyti savo veiklą savaip. Teisinis kelias taip pat nėra gera išeitis, nes procesas užtrunka per ilgai, o tai vargiai ar atsiperka.
KOMENTARAI