Iki paskutiniųjų dešimtmečių bakara buvo turtingų elitinių lošėjų žaidimas. Tačiau pastaruoju metu ši reputacija ima blėsti. Pirmiausiai dėl to, kad minimalūs statymai ženkliai sumažėjo ir pasidarė priimtini vidutiniams lošėjams. Kita vertus, šis kadaise išskirtinis kortų žaidimas dabar persikėlė ir į internetinę erdvę.

Bakara stalas / Onlinecasinoking
Panašiai kaip ir kitais atvejais, dabar gana sunku nustatyti bakaros kilmę ir ištakas. Kai kurie tyrinėtojai žaidimą priskiria senovės etruskams (800 – 100 m. pr.m.e.). Jie neva turėję ritualą, skirtą moters likimo išaiškinimui. Būdavo metamas devyniabriaunis kauliukas. Iškritus skaičiams 8 ir 9, moteris tapdavo žyne. Iškritus 6 ar 7 – moteris gyvendavo įprastą gyvenimą. O jei kauliukas atsiversdavo skaičiais nuo 1 iki 5 – moteris būdavo paskandinama jūroje. Tačiau labai nedaugelis istorikų ryžtasi patvirtinti tokio barbariško ritualo egzistavimą ar juolab sieti jį su bakara. Todėl ištakų ieškoma vėlesniais laikais.
Bakaros žaidimo pradininku kai kurie istorikai laiko italą lošėją Feliksą Falgjerį (Felix Falguiere). Jis žaidė Taro kortomis. Italijos – Prancūzijos karo metais (1495 m.) apie šį žaidimą sužinojo prancūzų kariai ir parsivežė jį namo. Čia jis pavadintas Chemin de fer (pažodžiui tai reiškia „geležies kelias“).
Pagal kitą teoriją bakara kilo kaip tik Prancūzijoje, kaip atskira kito žaidimo – akies (šiuolaikinis blackjack) – dalis. Bet kuriuo atveju, sutinkama, kad šiuolaikinė bakara susiformavo maždaug tarp XVI a. pabaigos ir XVII a.
Nepriklausomai nuo to, kur atsirado bakara, per kurį laiką šis žaidimas tapo neatsiejama Prancūzijos elito dalimi. Platus Chemin de fer populiarumas tarp žymių prancūzų nulėmė tolesnį žaidimo likimą.
Napoleono valdymo metais, XIX a. pradžioje, viduriniosios klasės atstovai pradėjo žaisti bakarą nelegaliuose lošimų namuose. Tačiau žaidimas savosios prabangos auros neprarado.
Bėgant metams bakara išpopuliarėjo ir kitose šalyse: Anglijoje, Vokietijoje, Ispanijoje, Austrijos – Vengrijos imperijoje. O jau iš jų pasklido ir po visą pasaulį, kur tik europiečiai turėjo kolonijų. Į JAV šis žaidimas atkeliavo vėliausiai ir nebuvo taip palankiai sutiktas kaip kitur. Situacija nesikeitė iki pat XX a. vidurio, kuomet Las Vegase pradėta masiškai atidarinėti lošimo įstaigas. Bet ir tuomet žaidimas buvo adaptuotas amerikietiškam skoniui.
KOMENTARAI