Pasirodo, kad visiems puikiai žinomas posakis, jog už pinigus laimės nupirkti neina, nėra visiškai teisingas. Kembridžo universiteto (Jungtinė Karalystė) mokslininkai nustatė, kad pinigų leidimas visgi gali pagerinti emocinę būseną. Visa paslaptis ta, kad reikia žinoti savo asmenybės tipą ir leisti pinigus tinkamiems dalykams.

Laimė yra didžiausias gyvenimo tikslas / Elleysphere
Žinoma, atvirkštinis procesas irgi veikia – leisdami pinigus dalykams, kurie visai nedera su mūsų asmenybe, mes tik sukeliam sau liūdesį ir sąžinės graužimą. Tai ne tik nepadeda pasijusti laimingesniais, bet netgi gali smarkiai pakenkti vidinei pusiausvyrai. Nors tokio tipo tyrimai nėra preciziškai tikslūs, kitą kartą renkantis iš dviejų pirkinių, verta pabandyti įsigyti tą, kuris labiau atitinka jus pačius.
Ekstravertams rekomenduojama skirti lėšų pramogoms, kelionėms, muzikai, sportui, lošimams, vakariniams pasilinksminimams ir pan. Jiems reikia aktyvaus ir turiningo laisvalaikio, taigi investicijos emociškai tikrai atsipirks. Svarbiausia vengti švaistyti pinigus namų draudimui ir neimti paskolų, kurios paskui ilgus metus varžo laisvę.
Siekiantys laimės plačių pažiūrų žmonės galėtų sau leisti daugiau papramogauti, pakeliauti, užsiimti menais ar rankdarbiais, fotografija, apsilankyti kino teatre ar muzikos renginyje. Jiems didžiausią liūdesį kelia pinigų švaistymas tokiems dalykams kaip nuobaudos už kelių eismo taisyklių pažeidimus, paskolų įmokos ar su buitimi susiję dalykai.
Sąžiningiems ir besistengiantiems gyventi sveikai ir teisingai reiktų atrasti vieną kitą papildomą banknotą sveikatingumui ir fitnesui, gyvybės draudimui, namų draudimui ir panašiems saugų gyvenimą ir gerą sveikatą užtikrinantiems dalykams. Laimės jiems neatneš lošimas arba išlaidavimas žaislams ir hobiams.

Tyrimas atskleidė, kad lošimas padeda susitvarkyti su nervingumu / Ronedmondson
Maloniems ir su visais sutariantiems patariama dažniau remti labdaros organizacijas, dažniau leisti laiką kavinėse, pirkti gėlių, mažų dovanėlių, įsigyti augintinių. Lošimas ir nuobaudos už kelių eismo taisyklių pažeidimus jiems nėra pačios geriausios investicijos.
Nuolat nervingiems žmonėms atsipalaiduoti puikiai padeda lošimas. Bet reikėtų privengti dalykų ir vietų, kur laikas slenka lėtai ir jo reikia daug. Laimės nesuteiks, pavyzdžiui, knygų skaitymas, apsipirkinėjmas, labdaringa veikla ar papildomi mokesčiai bei draudimai.
Tai tik keletas Kembridžo universiteto mokslininkų tirtų asmenybės tipų. Tyrime iš viso sudalyvavo 1,000 britų, kurių iš pradžių buvo paprašyta atlikti asmenybės testą, o tada apibūdinti, kaip jie jautėsi atlikdami vienus ar kitus veiksmus: mokėdami mokesčius, atsiskaitydami už paslaugas, pramogaudami, keliaudami, lankydamiesi kazino ir t.t. Paaiškėjo, kad nejučia žmonės daugiausiai pinigų leidžia ne tam, kas populiaru, bet tam, kas atitinka jų asmenybę. Būtent tada jie jaučiasi, kad pinigai nebuvo iššvaistyti. Antro eksperimento metu dalyviams buvo leista nemokamai apsilankyti arba bare, arba įsigyti knygų knygyne. Introvertai baro aplinka nesidžiaugė netgi kuomet už nieką nereikėjo mokėti, taigi savų pinigų leidimas tokiems dalykams juos verčia jaustis dar blogiau. O štai dideliam ekstravertui, nepratusiam sėdėti vienoje vietoje, knyga nėra nei gera dovana, nei juolab pirkinys.
Kembridžo universiteto Psichologijos katedros profesorė Sandra Matz tyrimo rezultatus vertina taip: „Mūsų tyrimas rodo, kad pinigų leidimas dalykams, kurie leidžia mums išreikšti save, savo asmenybę, gali būti toks pats svarbus mūsų gerai savijautai kaip ir tinkamo darbo, tinkamos gyvenamosios aplinkos, netgi draugų ar gyvenimo partnerių susiradimas“.
KOMENTARAI