Nors lošimai paprastai turi didžiulės tiek teigiamos, tiek neigiamos įtakos psichologijai, jie gali veikti ne tik tiesiogiai juose dalyvaujančius asmenis. Lošimo namuose, internetiniuose kazino, lažybų kontorose ar netgi mažiausiame loterijos bilietus pardavinėjančiame kioskelyje verdantis gyvenimas įvairiausiais būdais gali paveikti visiškai nesusijusius asmenis. Neseniai įvykęs incidentas su airių Paddy Power lažybų kontora, kuomet jų klientas tyčia buvo skatinamas lošti, kol neteko visko, rodo labai prastą tokios įtakos panaudojimo praktiką. Tačiau The Big Lottery remiamas Cedar projektas Jungtinėje Karalystėje, skirtas padėti smurtą šeimoje patyrusiems ir psichologiškai palūžusiems vaikams, yra visai kitas reikalas.

Nuo smurto šeimose kenčia milijonai vaikų / Kidsfirstcenter
564,000 svarų, kuriuos paskirs loterijos fondas, turėtų padėti šimtams vaikų įveikti psichologines traumas. Cedar (Childen Experiencing Domestic Abuse Recovery – liet. Vaikai, atsigaunantys po smurto šeimoje) projekto metu dirbama su vaikais nuo 4 iki 16 metų, padedant jiems adaptuotis mokyklose ir užsimiršti negandas šeimose. Papildoma programa yra skirta padėti smurtą patyrusioms mamoms. Gautų lėšų turėtų pakakti, kad projektas būtų pratęstas dar bent trejiems metams, per kuriuos planuojama ištiesti pagalbos ranką maždaug 500 nukentėjusių moterų ir vaikų bei 30 ikimokyklinio amžiaus mažylių.
Paramos taipogi turėtų užtekti maždaug 150-ies darbuotojų iš sveikatos apsaugos, socialinės rūpybos ir teisėtvarkos sričių tobulinimosi kursams. Cedar vadovė ir jaunimo užimtumo koordinatorė Sara Vils poreikį tokiems projektams aiškina taip: „Vaikai namuose mato įvairiausią suaugusiųjų elgesį – nesivaldymą, psichologinį smurtą, rankos kėlimą prieš moteris. Tai gali paveikti jų pačių gebėjimą elgtis mokykloje, sukelti keblumų kalbantis apie emocijas arba jas išreiškiant, paskatinti nemigą arba šlapinimąsi į lovą, trukdyti užmegzti glaudų ryšį tarp motinos ir vaiko.“
Glazgo moterų pagalbos centro vadovė Angela Devin pritaria, kad smurtas šeimoje yra labai rimta socialinė problema, o kovojančių su ja labai trūksta: „Galėtume turėti dvigubai daugiau darbuotojų ir savo veiklą vykdyti dvigubai didesniu mastu, bet ir tada negalėtume patenkinti visų poreikių“. Moteris nuogąstauja, kad tokios paskirties įstaigoms dažnai apkarpomas biudžetas, dėl ko geriems ir daug patirties turintiems darbuotojams tenka ieškotis naujo darbo. Tai automatiškai aštrina ir taip opią problemą. Laimei, parama ateina iš loterijų fondų, nors daugeliui atrodo, kad loterijos skirtos tik ištraukti kuo daugiau pinigų ir atgal neduoti nieko.
KOMENTARAI