1997 metais įvyko įspūdinga dvikova. Susirungė tuometinis šachmatų pasaulio čempionas Garis Kasparovas ir IBM superkompiuteris, pavadinimu Deep Blue. Šios ilgametės partijos rezultatas turėjo parodyti, ar gali žmogaus protas nugalėti dirbtinį intelektą (DI).

Garis Kasparovas prieš Deep Blue / Theatlantic
Tuo metu Deep Blue įveikė žymųjį didmeistrį. Mašina pasirodė sumanesnė už žmogų. Bent jau šachmatuose. Tačiau šachmatai – toli gražu ne vienintelis žaidimas, kuriame žmogus galynėjasi prieš kompiuterį.
Beveik prieš metus dirbtinis intelektas vėl buvo išbandytas prieš profesionalius žaidėjus jų pačių mūšio lauke. O tiksliau – už stalo. Pokerio stalo. Kalbama apie turnyrą, pavadinimu „Protas prieš dirbtinį intelektą“, įvykusį Rivers Casino Pitsburge (JAV) ir trukusį keturiolika dienų. Turnyro metu atlikta 80 tūkst. dalinimų ir bendra nominali visų žetonų vertė buvo apie 17 mln. dolerių (14 mln. eurų). Žmoniją atstovavo ketvertas pokerio profesionalų, kurie, specialistų nuomone, yra patys stipriausi planetos žaidėjai: Džeisonas Lesas (Jason Les), Dongas Kimas (Dong Kim), Bjornas Li (Bjorn Li) ir Dagas Polkas (Doug Polk). Jų oponentas buvo naujausias pokerio botas, turintis realių pretenzijų į „dirbtinio intelekto“ titulą – mašina Claudico. Šis kompiuteris buvo sukonstruotas ten pat, kur ir žymusis Deep Blue, t. y. Karnegio – Melono universitete.
Pagal turnyro taisykles buvo žaidžiamas neribotasis Teksaso Holdemas. Kaip tik ši pokerio variacija labiausiai domina dirbtinio intelekto tyrėjus dėl savo sudėtingumo ir neprognozuojamumo. Čia žaidėjas gauna dvi kortas, kurias mato tik jis pats. Atliekami pirmieji statymai, ir tik po to krupjė trim etapais išdėlioja penkias atverstas kortas. Pirmasis etapas – trys atverstos kortos – vadinamas flop. Antrasis – atverčiama viena korta – turn. Ir trečiasis – atversta paskutinė korta – river. Po kiekvieno atvertimo vis daromas statymų ratas. Įprastai turnyruose žaidžiamas ribotų statymų Teksaso Holdemas. Tai reiškia, kad yra numatytas statomos sumos limitas.

Kompiuteris prieš žmogų / Pokerguru
Tačiau šiame turnyre ribų nustatyta nebuvo, tad žaidėjai galėjo statyti tiek vieną, tiek visus savo žetonus. Priklausomai nuo turimų kortų, galima žaisti aukštais statymais, turint stiprią kombinaciją, lygiai taip galima blefuoti, turint silpną derinį ir taip išvilioti statymus iš oponentų. Tai sudėtinga.
Taip pat skaitykite:
Dirbtinis intelektas išbandytas…pokeryje
Kaip pokerio virtuozai dirbtinį intelektą įveikė (II dalis)
Kaip pokerio virtuozai dirbtinį intelektą įveikė (III dalis)
KOMENTARAI