
Bukmekerių darbo aplinka / Wezzet
Bukmekeris (angl. book-maker), asmuo, kuris per profesionalų sporto varžybas tarpininkauja susilažinusiems (užrašo statomas sumas, surenka ir išmoka pinigus). Keli kompiuteriai, du televizoriai, skaičiavimo mašinėlė, rašiklis, telefonas. Taip atrodo įprastai šešėlyje esančios profesijos atstovo darbo kabinetas.
Bukmekerių darbas – ne tik koeficientų sudarymas ir pasiūla. Reikia nuolat gilintis į įvairias sporto šakas, komandas, žaidėjus, sekti jų fizinę formą, reaguoti į traumas, analizuoti varžybas. Kol tikimybės ir koeficientai paskelbiami lažybų punktuose, turi būti atliktas kone titaniškas darbas.
Iš pradžių apskaičiuojama procentais, kokia komandų tikimybė laimėti. Po to pagal specialią formulę paskelbiamas koeficientas, kuris lyginamas su bendrovėmis konkurentėmis. Kai klientai pradeda statyti pinigus, įvertindami įvairius rizikos faktorius, koeficientai koreguojami, nuolat stebint kiekvieną pasikeitimą.
Lietuvių lažybų kontoros, turinčios savus bukmekerius neretai paskelbia, dažniausiai krepšinyje, ir savo pasiūlas, bet atsižvelgiama ir į garsių, patyrusių tarptautinių lažybų bendrovių jau paskelbtus koeficientus.
Itin svarbu nedaryti klaidų. Darbą palengvina kompiuterinės programos, specialios formulės, bet bukmekeriai taip pat klysta. Į tas klaidas akimirksniu sureaguodavo pasiūlas stebintys patyrę lošėjai.

Sporto lažybų pinigai / Eog
O esama ir tokių veikėjų, kurie už pinigus konsultuoja sporto lažybose ir tikina jog jų prognozės teisingos iki 80 proc. Tokią paslaugą jau prieš šešeris metus pradėjo siūlyti grupė lažybų entuziastų iš Klaipėdos. „Per tą laiką sukūrėme savo formules, sistemas ir kombinacijas, bei sukaupėme patirtį, kurias pritaikome praktikoje ir gauname iš to pelno kiekvieną mėnesį“, – teigiama šių veikėjų internetiniame puslapyje sportoprognozes.lt.
Užsienyje ši paslauga jau seniai tapo neatsiejama lažybų verslo dalis. Tikimasi, kad ir lietuviai teigiamai vertins tokią naujovę ir sugebės protingai pasinaudoti konsultacijomis.
KOMENTARAI