
Volstrytas / Evilcorp
Apie internetinius lošimus linkstama mąstyti kaip apie Laukinius Vakarus, kur nuožmūs inovatoriai iš kuklių biurų stato imperijas, konkuruoja vieni su kitais, visuomet sugalvoja kažką naujo ir nuolatos vysto naujas rinkodaros strategijas.
Galbūt taip ir buvo moderniosios aukso karštinės periodu prieš dešimtmetį. Tačiau dabar, kaip šmaikščiai pastebėjo žurnalo Forbes apžvalgininkas Natanas Vardis (Nathan Vardi), situaciją industrijoje lemia ne marškinėliais vilkintis prasisiekėlis, o solidus vyrukas su trijų dalių kostiumu. Tad kaip artimiausiu metu atrodys internetiniai lošimai priklausys nuo Volstryto ir didelių pinigų.
Forbes žurnalas aprašė istoriją, kaip mūšis dėl internetinių lošimo paslaugų tiekėjo Bwyn.party atsidūrė dabartinėje situacijoje. Korporacijos pardavimo kelias prasidėjo prieš dvejus metus – 2013 m. rugsėjį. Tada SpringOwl Asset Management vadovas Džeisonas Eideris (Jason Eider) už 100 mln.dolerių (91 mln. eurų) nupirko Bwyn.party akcijas iš tuometinių savininkų Rut Parasol (Ruth Parasol) ir Raso de Leono (Russ de Leon).
Kartu su akcijomis investuotojas gavo vietą direktorių taryboje ir išsyk ėmėsi reformų, kurias manė esant naudingas visiems. D. Eideris taip pat siekė iki 2014 m. reformuotą Bwyn.party parduoti.

Dideli pinigai / Fotolia
2014 m. birželį korporacija Amaya Gaming už 4,9 mlrd. dolerių (4,5 mlrd. eurų) nupirko PokerStars ir Full Tilt Poker. Prie šio sandorio partnerių teisėmis prisijungė dvi stambiausios finansinės korporacijos – Blackstone Group ir Black Rock.
Tokiu būdu du internetinio lošimo industriją revoliucingai pakeitę asmenys – Rut Parasol iš Bwyn.party ir Izaja Šeinbergas iš PokerStars – užleido vietą finansų gigantams.
Internetinių lošimų industrijos pokyčius N. Vardis apibendrina taip: sutartys ir sandoriai, į kuriuos įtraukiamos finansinės korporacijos, atima valdžią ir sprendimų priėmimo galimybes iš drąsių ir revoliucingų internetinių lošimų industriją sukūrusių verslininkų. Tai neišvengiamai pakeis internetinių lošimų pobūdį ir padarys juos dar labiau komercializuotais“.
KOMENTARAI